Зміст сторінки:
- Вартість номерних знаків України
- Автомобільні номери України, з яких елементів складається номерний знак
- Коди регіонів номерних знаків України, як визначити в якій області зареєстровано авто
- Автономери періоду 1995-2004 років, як маркуються серії регіонів, які елементи містять
- Перші номерні знаки незалежної України (1992-1995 років)
- Автомобільні номери УРСР
- Номерні знаки України старого зразка
- Якого кольору буває фон на сучасних номерних знаках України, і за що він відповідає
Вартість номерних знаків України
Стандартний номерний знак
1 шт……………350 299 грн.
2 шт…………..600 499 грн.
Номерний знак на мотоцикл
1 шт……………400 349 грн.
Автономер американського розміру
1 шт……………600 499 грн.
2шт…………..1200 899 грн.
Номерний знак на причіп, трактор і вантажне авто
1 шт……………450 399 грн.
Сувенірний номерний знак
1 шт………………350 299 грн.
2 шт………………600 499 грн.
Номерні знаки старого зразка
1 шт……………….350 299 грн.
2 шт……………….600 499 грн.
Номерні знаки жовті, військові і для ЗСУ
1 шт………………..350 299 грн.
2 шт……………….600 499 грн.
Радянський мотоциклетний номерний знак
1 шт…………….400 349 грн..
Номерний знак на мопед, скутер
1 шт……………..400 349 грн.
Номерний знак американский розмір на мотоцикл
1 шт……………500 449 грн.
Номерний на коляску з ім’ям
1 шт………………300 250 грн
Європейські номерні знаки
1 шт……………350 299 грн.
2 шт…………..600 499 грн.
Автомобільні номери України, з яких елементів складається номерний знак
Сучасний формат державних номерних знаків для автомобілів в Україні був введений в 2004 році. З тих пір номери неодноразово змінювалися. В Україні для визначення транспортного засобу використовується набір букв і цифр. Літери кирилиці використовуються для українських номерів автомобілів, але тільки ті, які виглядають як латинські літери, такі як А, С, В і Н, але не Я, З, Л і т.д.
Зліва направо, український номер автомобіля складається з чотирьох блоків:
Ліворуч знаходиться синя смужка, на якій розташований значок синьо-жовтого прапора, який вказує на «громадянство» автомобіля, під прапором знаходиться надпис UA. Далі йдуть дві літери регіональних кодів, які представляють собою область або місто, де зареєстровано транспортний засіб; чотири цифри являють собою номер автомобіля, а дві останні літери представляють собой серію автономера транспортного засобу.
Наприклад, АА 1234 КА:
- Перші дві літери позначають місце, де зареєстровано автомобіль. У даному випадку, букви «АА» позначають місто Київ.
- Чотири цифри являють собою унікальну ідентифікацію автомобіля. Наприклад, «1234» може бути унікальним номером даного автомобіля.
- Останні дві літери автономера виділені як серія «КА».
Різноманітні стандарти використовуються при створенні серій номерів в Україні як для автомобілів, так і для причепів. Для машин в першу чергу використовуються перші букви алфавіту, такі як АА, АВ і АС. Для причепів використовуються букви, що починаються з кінця алфавіту, такі як ХХ, ХТ і ХР.
Коди регіонів номерних знаків України, як визначити в якій області зареєстровано авто
Кожен регіон України має свій буквенний код на автономерах. Це дозволяє визначити, в якій області або регіоні зареєстрований автомобіль.
Як ми вже писали вище, починаючи з 2004 року код регіону реєстрації транспортного засобу зашифрований в перших двох літерах номерного знака України.
Варто відзначити, що після 2018 року відбувся ряд змін у позначенні державних номерів України.
У 2018 році для діючих серій автономерів АА, АМ тощо були додані нові комбінації букв кодів регіонів КА, КМ і т.д.
З 2020 року в Україні почали використовувати латинські літери для позначення серій автомобілів. Ці букви складаються з двох латинських букв, де перша буква — Z або Y. Ці номери використовуються тільки на номерах електромобілів в Україні.
З квітня 2021 року до кодів регіонів були додані нові комбінації букв. Наприклад, для Києва були додані серії TT, TA і т.д. замість серій АА, КА.
Згідно з наказом МВС No814 від 12 грудня 2022 року, були введені додаткові серії для автомобілів, які будуть реєструватися електронно. Якщо реєстрація проводилася через портал державних послуг Дія, використовуються букви DI і PD. У разі, якщо реєстрація проводилася через електронний кабінет водія, букви ED, DC.
Діаграма кодів регіонів на сучасних номерних знаках України (після 2004 року)
Автономери періоду 1995-2004 років, як маркуються серії регіонів, які елементи містять
У 1995-2004 роках Україна змінила систему номерних знаків автомобілів. Відповідно до ГОСТ 2588-94, що діяв на той час, були затверджені нові типи номерів. Новий тип номерних знаків був названий п’ятизначними номерами.
Ліворуч від заготівлі, під українським прапором, знаходився код реєстрації автомобіля. Регіон реєстрації визначався за допомогою двох заголовних букв, розташованих в кінці номера.
На нових, в той час, п’ятизначних номерних знаках з’явилося світловідбивне покриття і голографічні елементи для захисту від підробки. Впровадження цих номерів мало вирішальне значення для досягнення єдності державних номерних знаків на всіх видах транспорту в Україні. Це полегшило реєстрацію та ідентифікацію транспортних засобів.
Серії на номерних знаках України періоду з 1995 по 2004 роки
Перші номерні знаки незалежної України (1992-1995 років)
Згідно з ТУ 5701-039-3-92, перші державні номери незалежної України з’явилися в 1992 році. За основу був узятий старий радянський стандарт, але тепер у лівій частині він має буквенне позначення UA і прапор України. У коді регіону реєстрації також почали використовувати українську букву «I».
Автомобільні номерні знаки тих років друкувалися на білому тлі мали певний формат і складалися з декількох компонентів. Держ номери 1992 року складалися з однієї маленької літери, чотирьох цифр і ще двох букв на білому тлі. Наприклад, в період з 1992 по 1995 роки номер мав такий формат «в 1234 АА».
Автомобільні номери УРСР
У період з 1977 і аж до введення нової системи реєстраційних номерів в 1995 році, номери на автомобілях старого зразка в Україні позначалися за радянським стандартом. До незалежності вони були складені з букв і цифр і не мали національного прапора України.
Автомобільні номерні знаки УРСР, виготовлялися на білому тлі, мали певний формат і складалися з декількох компонентів.
Автономери СРСР складалися з однієї маленької літери, чотирьох цифр і ще двох букв на білому тлі. Наприклад, до 1991 року номер «в 8878 ЛГ» був стандартним номером знака на автомобілі в СРСР на білому тлі.
Останні дві літери представляли собою код області, в якій був зареєстрований автомобіль. Система встановила коди регіонів, і кожен регіон мав свій власний код. Порядковий номер зареєстрованого автомобіля в конкретному районі позначався чотирма цифрами, що слідують за буквами. Маленька буква була серією в цьому районі.
Радянські державні знаки на автомобілях були виготовлені з металу і мали чорний колір букв і цифр. Вони були зображені на білому тлі. Вони були встановлені на передній і задній сторонах автомобілів і використовувалися в УРСР до того, як в 1991 році була введена нова система реєстраційних знаків.
Коди регіонів на радянських автомобільних номерах в Україні
Номерні знаки України старого зразка
Держ номери України на чорному фоні (1958-1977 рр.)
Починаючи з 1958 і до 1977 року в Українській РСР використовувалися номерні знаки на чорному фоні. Букви і цифри номерів старого зразка були пофарбовані в білий колір.
Автономери на чорному фоні складалися з 4 цифр, між першою і другою парою цифр видавлювався дефіс. Цивільні автомобільні та мотоциклетні державні номери містили три літери в кінці.
Автономери України на жовтому тлі (1946-1958 рр.)
До появи чорних номерів в Україні використовувалися автомобільні номерні знаки на жовтому тлі. Даний стандарт був введений відразу після війни і проіснував до 1958 року.
Колір фону був жовтим, символи фарбувалися в чорний колір. Автономер старого зразка складався з чотирьох цифр і двох букв. Ці букви і містили код реєстрації транспортного засобу. У даному типі держ знаку літери були розташовані над цифрами, на відміну від всіх наступних стандартів.
Якого кольору буває фон на сучасних номерних знаках України, і за що він відповідає
Автор: pres
How useful was this post?
Click on a star to rate it!
Average rating 5 / 5. Vote count: 4
No votes so far! Be the first to rate this post.